Site Overlay

Tenisky – móda a pohodlí

Tenisky jsou dnes jednou z nejpopulárnějších bot na světě. Jedná se o sportovní obuv, obvykle vyrobenou z textilních materiálů, šněrovací a s gumovým spodkem. Vyznačují se také gumovými špičkami, tj. Přední částí obuvi. Poprvé byly tenisky navrženy v USA. Společnost Converse vyrobila první model tohoto typu obuvi v roce 1908. Model se jmenoval All Stars, stojí za to vědět, že tento název se používá dodnes. Tenisky jsou dodnes velmi populární a mají své příznivce. Jsou spojeny s dobrým, vkusným stylem a sportovním charakterem.


Tenisky tehdy, geneze

Tenisky (https://www.casnaboty.cz/cze_m_Damska-obuv_Damske-tenisky-534.html) byly původně boty určené pro basketbalisty (klasické tenisky, které sahají nad kotník). Za zmínku stojí také to, že jeden z hráčů týmu Akron Firestones, jménem Charles „Chuck“ Taylor, se silně podílel na propagaci tenisek mezi basketbalisty. Byl to on, kdo inzeroval tento model obuvi, proto se název „Chuck“ dodnes používá v jednom z modelů tenisek. V padesátých letech byly bílé tenisky zavedeny jako cvičná obuv pro americkou armádu. V pozdějších letech se tenisky staly populární, zejména mezi dospívajícími, ale i dospělými. Nosili je hudebníci, většinou rockeři, ale tenisky nosila také vyšší společnost a intelektuálové.


Tenisky dnes, nenahraditelný styl

V současné době jsou tenisky opět v módě a vyrábí je mnoho společností. Existují takové, které jsou vyrobeny nejen z textilních materiálů, ale také z jiných materiálů podobných kůži nebo dokonce z kůže. K dispozici jsou velmi odlišné vzory a barvy, které jsou populární po celém světě. Tenisky dosahují délky kotníku. Napůl tenisky naopak dosahují k linii kotníku, ne výše. Tato verze tenisek je rozhodně nejlepší pro jaro a léto. V dnešní době nosí tenisky prakticky každá skupina komunity. Nosí je školní děti, lidé z vyšší společnosti a také lidé, kteří každý den chodí do práce. V současné době jsou tenisky kombinovány s jakýmkoli stylem oblečení, používají se také pro sportovní účely a pro každodenní použití. Vlastnosti tenisek jsou následující:

– pohodlí, při nošení obuvi,
– zajímavý styl, dodávají sportovní charakter,
– jsou to univerzální boty, hodí se prakticky ke všemu,
– různé vzory a barvy,
– to jsou boty pro muže i ženy,
– tyto boty mohou nosit i děti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *