Site Overlay

Na co si dát pozor při nákupu letní obuvi?

Po několik měsíců v roce mohou ženy nosit sandály, žabky nebo vysoké podpatky s holými prsty. Spousta modelů, které nabízejí obchody s obuví, často způsobuje závratě. Na co se zaměřit při nákupu dámské letní obuvi?

Dámská obuv – móda a barvy

Letní boty by měly být především barevné jakko  oblečení z letní kolekce. Na podzim necháme černou, tmavě modrou a šedou a v létě si užíváme bohatosti barev.

Květinové vzory a neonové barvy nikdy nevycházejí z módy. Měly bychom se však ujistit, že dámská obuv odpovídá barvě zbytku šatníku. Ceny letních bot jsou o něco nižší než zimní boty. Někdy stojí za to investovat do opravdu kvalitní obuvi, například z kůže. Přírodní materiály se lépe přizpůsobí chodidlu, takže ho nebudou držet v horkých dnech. V letním šatníku stojí za to mít takové modely obuvi jako sandály, žabky, vysoké podpatky, tenisky. Výrobci nabízejí široký výběr sandálů a žabek – od plážových po elegantní modely pro letní akce.

letní obuv

Ženy, které mají rádi aktivní životní styl, ale také elegantní vzhled, by si měly vybrat klínové, nízký podpatek nebo ploché modely, protože jsou nejpohodlnější. Dámy, které hledají společenskou obuv, by si rozhodně měly koupit vysoké podpatky. V případě sportovní obuvi bude nákup konkrétního modelu záviset na činnosti, kterou na něm chceme provádět. Tenisky jsou ideální pro běžnou procházku, ale běžecká obuv by již měla mít vhodně přizpůsobenou podrážku a nejlépe, pokud byly individuálně vybrány odborníkem.

Letní obuv – pohodlí především

V létě je pohodlí nejdůležitější věcí. Letní boty nemůžou nohu tlačit, hlavně kvůli vysokým teplotám, které dále zesilují bolest v nohou, jako jsou odřeniny nebo puchýře. Proto byste si měly koupit mírně volnější modely, protože chodidla v horkém počasí mají sklon k bobtnání a potu, což způsobuje velké nepohodlí. Ze stejného důvodu bychom si měli vybrat modely vyrobené z prodyšných materiálů, např. lnu nebo bavlny. Pokud vám žádná odpovídající dámské boty neumožňují ventilovat nohu, můžete si koupit vložky, které zabraňují pocení nohou. Lidé se širokou nohou mají často problémy s nákupem sandálů, ale vždy se mohou sáhnout po modelu ve formě žabek, které se mu vyhnou. Pro ženy, které se cítí nepříjemně na vysokých podpatcích nebo botách na platformě, se doporučují baleríny, které jsou perfektní jako letní boty do kanceláře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *