Site Overlay

Dámské boty na podpatku na léto – vysoké podpatky nebo klíny?

Léto je oblíbenou sezónou mnoha žen, hlavně kvůli tomu, že vysoké teploty dávají příležitost předvést každodenní stylizace. A jak víte, žádné oblečení nebude vypadat krásně bez dobře zvolených bot, zejména těch s podpatky!

Podpatky

Podpatky jsou oblíbeným typem obuvi s miliony ženských podpatků. Jsou elegantní, krásné, mají mnoho barev a typů a správně vybírají opticky štíhlou nohu. Dlouho bylo odmítnuto nosit je pouze pro večerní stylizace. V současné době jsou vysoké podpatky také skvělé každý den!

Pro vyšší teploty budou vypadat podpatky v jasných barvách fantasticky, což neznamená, že byste se měli zcela vzdát těch v tmavších barvách – černá, společně s bílou košili a džínami, jsou téměř klasikou žánru!

letní boty na klínku

Letní boty na klínku 

Fantastickým nápadem pro teplejší období jsou také letní boty na klínku.  Jejich hlavní výhodou je, že dávají větší pocit stability při chůzi než podpatky, a jsou také skvělou alternativou pro ženy, které nemohou nosit tenké podpatky. Neovlivňují vzhled nic a dobře vybavené se mohou stát perfektním doplňkem letního stylu.

Letní boty na klínku se používají hlavně na konci jara nebo léta. Vysoké teploty podporují bosé nohy a nosit lehké oblečení, jako jsou tuniky, šaty a krátké šortky. Klasické letní boty na klínku jsou vždy v módě, ale když začíná sezóna, stojí za to se podívat na vzorované modely. Klíny se zdobenou patou se staly populárními, protože upoutají pozornost!

Léto je ten pravý čas na to, abyste na zbytek roku zapomněli boty ze skříně nebo na nové. S mnoha možnostmi výběru oblečení se vyplatí experimentovat také s barvami a typy obuvi. Nejdůležitějším prvkem stylingu mohou být vysoké podpatky i  letní boty na klínku!

Proč nosit v létě  letní boty na klínku

Velkou výhodou tohoto typu vysokých podpatků je stabilita nabízená širokou patou. Na rozdíl od vysokých podpatků nosí klíny hezčí a nohy často nebolí ani po mnoha hodinách nošení. Rozdíl mezi podrážkou pat a klínem je v tom, že klín běží po celé délce boty, ale ne ze stejné výšky na patách. Podpatek je obzvláště vysoký v zádech a plošší v přední části.

Klíny jsou nyní k dispozici v mnoha různých verzích, jak s podešví, tak s klíny Klíny jsou nyní k dispozici v mnoha různých verzích, s podešví i korkovou podrážkou, se silnou podrážkou běhounu – ano, trekingové sandály jsou nyní k dispozici také s klínový podpatek ! – nebo futuristické tvary.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *